Pazar, 27 May 2018

Cide Rehber- Cide’de 13 Mayıs Anneler Günü nedeni ile çeşitli etkinlikler düzenleniyor, siyasiler mesajlarını seçmenlerine ulaştırıyor.

Milletvekili Murat Demir “Hayatımızın en değerli varlığı olan, baş tacımız annelerimiz…”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Aile değerlerine düşkünlüğüyle bilinen Milletvekili Murat Demir, 13 Mayıs'ta kutlanan Anneler Günü için mesaj yayınladı.

Demir mesajında şu sözlere yer verdi: "Varlıklarıyla her zaman güç bulduğumuz annelerimiz yaşam boyu yol göstericimiz olmuşlardır. Hayatımızın en değerli varlığı olan, baş tacımız annelerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz.

Sevgili Peygamberimiz, ’Cennet, annelerin ayakların altındadır’ diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ne kadar mübarek olduğunu ifade etmiştir. Annelerimiz, bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak görüp, tüm hayatlarını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan nadide çiçeklerdir.

Yaşamımızda bizi, belki de karşılıksız seven tek varlık annelerimizdir. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının da en önemli güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; evlatlarını vatan uğruna şehit veren, acılarını yürekten paylaştığımız annelerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyor, başta Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan annelerimizin ve tüm annelerin gününü kutluyorum. Selam, sevgi ve saygılarımla."

CHP Cide İlçe Teşkilatı 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla lokma dağıttı”

Cuma günü olması nedeniyle Pazaryerinde Cide CHP Kadın Kollarının tarafından gerçekleştirilen etkinlikle, ilçe kadınlarının ‘Anneler Günü’ kutlandı.

CHP Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy’da 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gürsoy’un kısaca mesajı şu şekilde:

“Ülkemizin çağdaş ve aydınlık yarınlarını inşa edecek olan çocuklarımızın, gençlerimizin yetiştirilmesinde büyük emeği olan, Atatürk ilke ve devrimlerini kılavuz edinmiş annelerimize en derin sevgi ve şükran duygularımı ifade etmek istiyorum.

Kadınlarımız, annelik sorumluluğunun yanı sıra, ülkemizin en zorlu dönemlerinde mücadeleci, azimli, fedakar ve güçlü duruşları ile engelleri aşmaya çalışmış ve başarmışlardır. En büyük mücadele ise ulusal kurtuluş savaşımız sırasında gösterilmiştir. Ancak bu büyük mücadele, yurdumuzun yabancı orduların işgalinden kurtarılmasıyla bitmemiş, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin vizyonu oluşturulurken, Ulu Önder Atatürk, kadınlarımıza toplumsal yaşamın her alanında birçok hak ve görevler vermiştir. Tüm hak ve sorumluluklar kadınlarımız tarafından büyük bir gayretle üstlenilmiş. Başarıların mimarı olunmuştur. Bugün de annelerimizin, kadınlarımızın taşıdıkları görev ve sorumluluklar en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ölçüde önem arz etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve üzerinde dolaştırılan karanlık bulutlara karşı şimdi mücadele zamanıdır...

“AK Parti Kadın Kolları 12 Mayıs Cumartesi Anneler Günü Etkinliği yapacak”

Ak Parti Cide Kadın Kolları Başkanlığı Anneler Günü nedeniyle program düzenleyeceğini duyurdu.

12 Mayıs Cumartesi Günü Saat 13.00'da Belediye’nin Liman içi sosyal tesislerinde yapılacak programa tüm kadınların davetli olduğu kaydedildi.

Cide Rehber- Kurtuluş Savaşını konu alan “Ateşten Gömlek” adlı tiyatro oyunu, Kurucaşile’de sahnelendi.Belediyenin organizasyonu ile Halide Edip Adıvar’ın aynı adlı eserinden Ünal Çeken’in uyarlayarak, yönetmenliğini yaptığı ve Ankara Orta Oyuncuları Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı “Ateşten Gömlek” adlı oyun, Kurucaşile ilkokulunun konferans salonunda sahnelendi.Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni SAYIN, vatandaşları, milli ve manevi değerler ile buluşturmayı hedefleyen faaliyetlere sanatsal etkinliklerle devam ettiklerini belirtti.Oyun lise öğrencileri için 11:00’de, ilkokul öğrencileri için 13:30’da, yetişkinler içinde 20.00’ de sahnelenmiş olup seyirciler tarafından beğeniyle izlendi.(Foto-Hbr:E.Ç)

Cide Rehber- Türkiye’nin en seçkin firmalarının kalite değerini belirleyen EVO GRUP tarafından düzenlenen ve bu yıl ilk kez dijital medyada oylamaya sunulan ‘Evo’s Angels’ ödüllerinde, Den Den Yatçılık zirveyi yine bırakmadı. Dünyanın her yerinden her kesimin katılabildiği oylamayı, Den Den Yatçılık açık ara önde tamamlayarak haklı başarısını tekrar taçlandırdı.

Den Den Yatçılık sahibi Tamer Köseoğlu yaptığı paylaşım ile kendisini destekleyenlere teşekkür etti. “Dijital Dünyanın Enleri yarışmasında Yılın En Iyi Kiralık Tekne Firması ödülünü almaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. Bizleri oylarıyla destekleyen ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.”

Cide Rehber- Bu yıl beşinci kez Ceylan İnşaat ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Altın Palmiye Ödülleri'nin halk oylaması sonuçlandı.

Geçtiğimiz günlerde EVO GRUP tarafından düzenlenen ve bu yıl ilk kez dijital medyada oylamaya sunulan ‘Evo’s Angels’ ödüllerinde, Den Den Yatçılık ödül almıştı.

Halk oylaması sonucunda Hande Yener, Soner Sarıkabadayı, Barış Ardıç, Elçin Sangu, Ahmet Kural ve Murat Cemcir, farklı dallarda birinciliğin sahibi oldu.

 Den Den Yatçılık sahibi hemşerimiz Tamer Köseoğlu, yılın işadamı seçildi. Ödülünü Özge Ulusoy'un sunduğu törende aldı

Ödüller kapsamında sinema, televizyon ve müzik alanında 28 kategoride adaylar kıyasıya yarıştı ve internet sitesi 'www.altinpalmiye.com' üzerinden oyların kullanıldığı ödüllere rekor düzeyde katılım gerçekleşti. Her IP'den bir defa oy kullanılan ödül kategorileri için 2 milyon 643 bin 162 oy atıldı.

Cide Rehber- Bu yıl ikincisi yapılacak olan Uluslararası Cide Kültür Sanat ve Gençlik Festivali’ne yabancı şarkıcılar da davet edildi. Festivalin ilk günü konser verecek olan Otilia ile yazılı anlaşmalar tamamlandı.

Kıyı Medya Yönetim Kurulu Başkanları Gazeteci Yazar Nurcan Ezel Hümay ve Coşkun Özan, anlaşmadan duydukları memnuniyeti kaydetti. Festivale dünyaca ünlü bir star olan Otilia ile başlamanın iyi fikir olduğunu ifade eden Şirket yöneticileri, “‘Bilionera’ şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan Romen şarkıcı ile yazılı anlaşmalar tamamlandı.” dedi. Otilia’nın Romanya Bükreş’ten katılacağını söyleyen festival komitesi Dansçıları ile birlikte muhteşem bir görsel show ve konser olacağını düşünüyoruz. Daha önceden canlı performansını izleme şansı bulduğumuz Otilia ile içimiz rahat. Muhteşem dansları, enerjisi, sempatisi ve Türkiye sevgisi ile izleyenleri büyüleyecek olan Otilia festivalimize renk katacak.” Şeklinde açıklama yaptı.

Festival tarihi 17-18-19-20 Ağustos olduğunu ve Kurban Bayramı tatiline denk geldiğini hatırlatan Nurcan Ezel Hümay, şehirdışında ve yurtdışındaki hemşerilerimize seslenerek, “sizleri festival ve bayram coşkusunu birlikte yaşamaya davet ediyoruz. Cide’de bayramlarımızın önemli ve özel bir yeri vardır. Uzaktaki hemşehrilerimize gelmeleri için iki sebebi bir arada sunmaya gayret ettik. Normal şartlarda festival tarihleri her yıl aynı zamanda olmalı ama biz tarihlerimizi sevgili Cide Halkı’nın istekleri doğrultusunda belirledik. Biz şirket politikası olarak, birlikten doğacak maddi manevi kuvvetin, ekonomik ve kültürel açıdan Cide’ye doğru kazanımlar olarak yansımasını planlamaktayız. Bu sebeple de çalışmalarımıza sürekli yenilerini ekleyerek devam etmekteyiz. Bir dünya starını ilçemizde ağırlamaktan onur duyacağız. Tüm Cide’ye hayırlı uğurlu olsun. ”dedi.

Kaynak Cide Gaazetesi

 

https://www.youtube.com/watch?v=OZiiAfHPtl0