Pazartesi, 25 Mart 2019

Cide Rehber- Geçen yıl Mayıs ayında Cide Sahil Yoluna Alternatif Olacak Proje” başlığı ile Cide-Pınarbaşı yolu ile ilgili haberi sizler ile paylaşmıştık. Birçok Cidelinin varlığından habersiz olduğu Pınarbaşı-Cide yolunu Milletvekili Murat Demir, Belediye Başkanı Nejdet Demir gündeme taşımıştı. Sırf bu yol projesi için Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında, Milletvekilleri ve Kaymakamlar Pınarbaşı’nda geçen Mayıs ayında toplantı yaptı.

Milletvekili Murat Demir’in girişimleri sonuç verdi. Sahile alternatif olacak yol önce şehirler arası yol ağına alındı(çünkü orman yolu olarak görülüyordu) ardından yol 2018 yılı yatırım programına alındı.

Bu konuda müthiş emek sarf eden Milletvekili Demir, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı “Pınarbaşı, Kerte, Cide,Dağlı,Şenpazar 2018 Yatırım Programına Alınmıştır.Hayırlı Uğurlu Olsun.Yaptığımız girişimler sonucu, Karayolları ağına alınması ve standart bir yol yapışarak 150 km Pınarbaşı Cide Arasını 90 km kısaltacak olan bul aynı zamanda,Doğa ve Kanyon turizmi için bölgeye gelen turistleri denize ulaşmasını sağlayacaktır. Bölge Turizmi için çok önemli bir proje olacak inşallah. Kısa bir zaman sonra proje ihalesi yapılacak ve ardından yapım ihalesi yapılarak bu yol bölge halkına kazandırılacaktır.Proje 70 Milyon maliyetli olması öngörülmektedir. Başta Sn Bakanımız Ahmet ARSLAN Olmak üzere Karayolları Genel Müdürümüz İsmail Kartal ve Karayolları Bölge Müdürümüz, Hüsamettin Özendi ile birlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

KONU İLE İLGİLİ DAHA ÖCEKİ HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ